KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

 

ARCHIWUM


02.06.2020

Konkurs fotograficzno-plastyczny
„MÓJ PUPIL – WYMARZONE ZWIERZĄTKO”

PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego oraz Galeria Tęcza zapraszają do udziału w konkursie, w którym dzieci i młodzież malują, bądź fotografują swojego pupila lub wymarzone zwierzątko. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości uczniów w dziedzinie fotografii i twórczości plastycznej oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zwierząt wśród młodego pokolenia.
Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym.
Termin nadsyłania prac: 30 czerwca 2020 r.

Regulamin /więcej../


.
.
„Moja półka z wymarzonymi książkami”
Regulamin konkursu...
Program Tygodnia Bibliotek...

13.03.2020

Wystawa "Bożena Woś in memoriam"

10 marca br. w Książnicy Pedagogicznej odbył się wernisaż wystawy "Bożena Woś in memoriam". Spotkanie rozpoczęło się recitalem poezji śpiewanej Dominiki Kaczały. Następnie dr Bogumiła Celer przybliżyła zebranym sylwetkę pani Bożeny

/więcej../


Pracownik Książnicy Jerzy Wasilkowski przeprowadził warsztaty poświęcone otwartym zasobom edukacyjnym w ramach spotkania Sieci Współpracy
i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Kępińskiego. W trakcie zajęć, które odbyły się 10 marca 2020 r. w PBP Książnicy Pedagogicznej im.
A. Parczewskiego w Kaliszu Filii w Kępnie, uczestnicy mieli okazję zgłębić takie zagadnienia jak:

- tajniki skutecznego wyszukiwania w Google,
- wyszukiwarki i metawyszukiwarki,
-  ogólnodostępne zasoby dla nauczycieli i uczniów i sposoby korzystania z nich.


09.03.2020

 

Targi Edukacyjne w Poznaniu


PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego  w Kaliszu uczestniczyła w dniu 7 marca w Targach Edukacyjnych w Poznaniu.

/wiecej../


Z okazji Międzynarodowego Tygodnia E-Książki, który w tym roku przypada
w dniach 1-7 marca, platforma książek elektronicznych IBUK LIBRA, z którą współpracuje nasza biblioteka, udostępniła nowe możliwości pracy z tekstem.
Są nimi cytowanie prac oraz tworzenie projektów w MyIBUK. Zachęcamy do zapoznania się z bliższymi informacjami. Przypominamy, że bezpłatne kody do IBUKA dla naszych czytelników (ważne od października 2019 r. do października 2020 r.) są dostępne w  wypożyczalni Książnicy.

/więcej../


03.03.2020

 

W dniu 25.02.2020 r. bibliotekarze z PBP Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Winiarskiej w Kaliszu. Spotkanie to zapoczątkowało cykl „Historia Kalisza balladą opowiedziana”.

/więcej../


Dzień  Kobiet w Książnicy Pedagogicznej !

PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu z okazji Dnia Kobiet zaprasza 10 marca (wtorek) br. o godz.15.30 na wernisaż wystawy poświęconej zasłużonej ostrowiance, Pani Bożenie Woś – wspaniałej pedagog, animatorce kultury i działaczce społecznej.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert poezji śpiewanej – wierszy pełnych emocji, w których nie zabraknie kobiecości, nadziei i życiowej mądrości. Przed Państwem wystąpi Pani Dominika Kaczała, muzyk z zamiłowania i wykształcenia, muzykoterapeuta, nauczyciel emisji głosu i instrumentów klawiszowych.

Serdecznie zapraszamy !!!

/Zaproszenie../


 

28.02.2020

 

Konkurs na Projekt Multimedialny - Przewodnik   „Tradycje wielkanocne w moim regionie”

 

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu zapraszają do  udziału w  konkursie na projekt multimedialny - przewodnik ukazujący „Tradycje wielkanocne w moim regionie”. Celem konkursu jest zaciekawienie młodzieży pięknem polskiego zwyczaju, a w szczególności tradycjami wielkanocnymi. Adresatami są uczniowie VII i VIII  klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych działających na terenie województwa wielkopolskiego.
Termin składania prac: 27 marca 2020 r.

 

/regulamin../


28.02.2020

Książnica Pedagogiczna Poleca

 

W nawiązaniu do obchodów Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek (3 marca) polecamy literaturę nawiązującą tematycznie do tego święta.

/więcej../


16.02.2020

W poniedziałek 24 lutego br. w Książnicy Pedagogicznej odbyło się  II spotkanie
z cyklu „Ludzie z pasją”. Wykład zatytułowany „Kultura Japonii” wygłosiła pani Marta Kaleta ....

 

/więcej../


Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję edukacyjną pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka, pt. "Szkoła jutra - dobre relacje, edukacja językowa, kreatywne metody pracy", która odbędzie się w dniach 6 - 8 marca 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Konferencja przeznaczona jest dla dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli, pedagogów, psychologów i rodziców. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa.

Harmonogram, szczegółowe informacje i zapisy (do 2 marca) na stronie: http://konferencjaedukacyjna2020.pl/


16.02.2020

 

W dniu 20 lutego pracownicy PBP Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu - jednostki edukacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego, odwiedzili Szkołę Podstawową nr 10 w Kaliszu z prelekcją poświęconą gwarze uczniowskiej. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego.

/więcej../


16.02.2020

Dnia 15 lutego 2020 r. Książnica Pedagogiczna w Kaliszu gościła słuchaczy studiów podyplomowych z zakresu Bibliotekoznawstwa z informacją naukową
i biblioterapią z  Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Interlis
w Kaliszu.
 

/więcej../


14.02.2020

Zaproszenie na spotkanie pt. „Kultura Japonii”

PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu zaprasza 24 lutego br. o godz. 16.00 na drugie spotkanie z cyklu "Ludzie z pasją”.
Gościem Książnicy będzie Marta Kaleta - absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku etnologia, wykładowca w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu, która wygłosi prelekcję pt. „Kultura Japonii”.

              

Serdecznie zapraszamy

/więcej../


5.02.2020

 

W dniach od 27 do 31 stycznia br. Książnica przy współudziale Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zorganizowała zimowisko „Ferie z Książnicą” dla dzieci. Tydzień obfitował w różnorodne zajęcia rozwijające zainteresowania podopiecznych.

 

/więcej../

 


3.02.2020

 

Patrycja śpiewa wśród książek” – koncert w Książnicy Pedagogicznej

Patrycja Kliber i Maksymilian Sulżyński - niezwykły duet sopranistki i gitarzysty gościł w Książnicy Pedagogicznej w piątkowe popołudnie. Niezwykle nastrojowy koncert wypełniły kolędy i piosenki o zimie.

/więcej../


 

PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu zaprasza na koncert pt. „Patrycja śpiewa wśród książek”, przy akompaniamencie Maksymiliana Sulżyńskiego. Koncert odbędzie się 31 stycznia br. o godz. 17.00 w wypożyczalni biblioteki.Patrycja Kliber - wokalistka, organistka, anglistka. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Obecnie kontynuuje studia magisterskie z wokalistyki w Akademii Muzycznej
w Krakowie. Jest laureatką: X Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Dzieł
W. Szekspira w Języku Angielskim w Lublinie i V Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Żydowskiej w Kaliszu. Współtworzy wydarzenia artystyczne, festiwale poetyckie, koncerty muzyki chrześcijańskiej.

 


26.01.2020

 

"JUŻ MI NIOSĄ SUKNIĘ Z WELONEM...", czyli kilka sów o zwyczajach ślubnych Kalisza i okolic.

 

Prelekcje o tej tematyce wygłosiła Monika Sobczak-Waliś podczas spotkania ze studentami sekcji humanistycznej kaliskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Inspiracją do organizacji tego spotkania była wystawa pt „Już mi niosą suknię
z welonem zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu. Dziękujemy za ciekawe spotkanie, a słuchaczom UTW "Calisia" za przybycie.


21.01.2020

W dniu 15 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 24 w Kaliszu odbyły się zajęcia dla dzieci klasy III poświęcone historii książki. Do udziału zaproszono Książnicę Pedagogiczną im. A. Parczewskiego w Kaliszu.

/więcej../


Ferie z Książnicą

PBP Książnica Pedagogiczna w Kaliszu wraz Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zaprasza dzieci w wieku od 8 do 10 lat do udziału w wyjątkowych zajęciach m. in. plastycznych, teatralnych
i chemicznych w czasie trwania ferii zimowych.

 

Plakat, Harmonogram


10.01.2020

Konkurs „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego informuje o organizowanym konkursie „Polacy w świecie znani
z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”.
Tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Niemczech. Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków
w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok.
Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas XXIV Targów Edukacyjnych, które odbędą się w dniach od 6 do 8 marca 2020 r.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu.
Termin przesyłania zgłoszeń upływa 10 lutego 2020r.

Regulamin, Karta zgłoszeń