KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

Włączając się w obchody 28. Europejskich Dni Dziedzictwa serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Władysława Kościelniaka wędrówki wielkopolskim szlakiem” oraz prezentację bibliofilskiego wydania książki „Szkic do portretu Władysława Kościelniaka. Dedykacje
i autografy z księgozbioru artysty”

19 września 2020 r. (sobota), w godzinach od 12.00 do 13.00.

Ze względu na obowiązujące wymogi sanitarne wystawę jednorazowo będzie mogło zwiedzać max. 10 osób z zachowaniem dystansu pomiędzy uczestnikami. Prosimy o posiadanie indywidualnych środków zabezpieczenia się przed zakażeniem.

Zachęcamy do indywidualnego zwiedzania wystawy, która będzie prezentowana do końca roku.

We wrześniu (dokładnie 21 września) będziemy obchodzić 5. rocznicę śmierci kaliskiego artysty. Władysław Kościelniak był z zamiłowania historykiem Kalisza i regionu. Ze swoim szkicownikiem wędrował po całej Wielkopolsce, dokumentował, fotografował i szkicował malownicze obiekty zabytkowe, ciekawe skarby architektury.
Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać Kościelniaka jako artystę, historyka, bibliofila. Na tę okazję Książnica przygotowuje wydanie bibliofilskiej książki w nakładzie 105. egzemplarzy ręcznie numerowanych z naklejonym ręcznie ekslibrisem artysty. Liczba egzemplarzy nawiązuje do 105. rocznicy urodzin Kościelniaka, którą będziemy obchodzić w 2021 r.

Tegoroczne hasło Europejskich Dni Dziedzictwa „Moja droga” doskonale wpisuje się w biografię W. Kościelniaka. W zbiorach Książnicy przechowywana jest bogata spuścizna artysty. Przygotowując wystawę chcieliśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego dwie pasje: wędrówki po Wielkopolsce oraz pasje bibliofilskie. Pasje te ilustrują pewną część jego życiowej drogi.