Noc w Książnicy rozpoczęła się o godz. 17.00 projekcją filmu dla dzieci. W programie znalazła się godzina z językiem migowym, wernisaż wystawy „Ślady pamięci, ślady przyjaźni w pracowni artystycznej Władysława Kościelniaka. Wspominki o Tadeuszu Kulisiewiczu”, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Kaliskiego Młodzieżowego Klubu Literackiego oraz rozstrzygnięcie konkursu „Nauczycielskie zaczytanie”.
Dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników imprezy cieszyły się Komnata Zagadek, jubileuszowa gra z fantami, warsztaty kaligrafii czy wizyta w pracowni Władysława Kościelniaka, w postać którego wcielił się nasz kolega. Na nieco starszych gości czekała biblioteczna sala flirtu.
Zaprosiliśmy też do obejrzenia wystawy połączonej z prezentacją multimedialną pt. „Kalisz i okolice w twórczości Marii Dąbrowskiej”. Przy okazji można było zwiedzić pozostałe ekspozycje biblioteki: „Druki muzyczne z przełomu XIX i XX w.” czy „Z bibliotekarskiego lamusa”.
Nie zabrakło czasu na rozmowy przy słodkim poczęstunku ze świeżo pieczonymi goframi „po bibliotekarsku” w roli głównej. Tegoroczna Noc w Książnicy zakończyła się o godz. 21.00.