Katalog biblioteki

Katalog on-line z możliwością zamawiania, rezerwowania i sprawdzeniem stanu konta.

IBUK
 

Instrukcja korzystania z IBUK Libra


kliknij w logo by połączyć się
z bazą libra.ibuk.pl

 

Uprzejmie informujemy, że od 16 lutego 2015 do 15 lutego 2016 r. Książnica Pedagogiczna
im. A. Parczewskiego w Kaliszu
oferuje bezpłatny dostęp do wybranych publikacji na platformie książek elektronicznych IBUK Libra.

IBUK Libra to czytelnia internetowa, która udostępnia szeroki wybór podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim oraz wiele innych pozycji, w tym poradnikowych, z zakresu literatury faktu, słowników, przewodników. Z bazy można korzystać w Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego
w Kaliszu oraz z dowolnego miejsca (z dostępem do Internetu) po zarejestrowaniu się i podaniu kodu PIN.

Darmowy kod można otrzymać w BPP. Zapytaj bibliotekarza!

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji.

Korzystanie z czytnika myIBUK, umożliwiającego zaawansowane prace z tekstem, wymaga przeglądarek internetowych, które wspierają standard HTML5. Zalecamy aktualne wersje Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari oraz Internet Explorer od wersji 10. Uwaga! Starsze wersje Internet Explorer nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 i wymagają zastosowania wtyczki flashowej. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Powejściu na stronę libra.ibuk.pl należy kliknąć polecenie "ZAREJESTRUJ SIĘ" i zarejestrować swoje osobiste konto myIBUK (tę czynność wykonuje się tylko raz). Ta rejestracja daje użytkownikowi możliwość korzystania z zaawansowanych funkcjonalności platformy. Podczas kolejnych wejść rejestracja nie jest już wymagana, wystarczy zalogować się do własnego konta myIBUK.


SAMOUCZEK - LOGOWANIE I REJESTRACJA

Poprzez myIBUK możesz korzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką takich jak: wyszukiwanie wewnątrztekstowe, dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek, tagowanie fragmentów, eksport notatek, korzystanie ze słowników PWN.


SAMOUCZEK - PRACA Z KSIĄŻKĄ

Zachęcamy do korzystania!

 

Informacje
Kontakt telefoniczny:

Wypożyczalnia
(62) 767 68 83
Czytelnia
(62) 767 68 83

Biblioteki Pedagogiczne Wielkopolski


1. PBP Konin
2 PBP Poznań
3 Centrum Doskonalenia Nauczycieli BP w Pile
4 Centrum Doskonalenia Nauczycieli PBP w Lesznie
PBP Książnica Pedagogiczna w Kaliszu , 62-800 Kalisz ul. Południowa 62
godziny otwarcia pn. - pt. 9-19, sobota 9-14