Katalog biblioteki

Katalog on-line z możliwością zamawiania, rezerwowania i sprawdzeniem stanu konta.

Wypożyczalnia międzybiblioteczna

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna działa w godzinach otwarcia Biblioteki.
poniedziałek – piątek 9.00–19.00, sobota 9.00 –14.00

Zapytania międzybiblioteczne prosimy kierować na adres e-mail: hkarolewska@interia.pl


Wypożyczalnia Międzybiblioteczna realizuje indywidualne zamówienia osób, które nie znalazły potrzebnych książek lub czasopism w kaliskich bibliotekach, jak i zamówienia z innych bibliotek dotyczące posiadanych przez Książnicę dokumentów bibliotecznych.

Czytelnia przyjmuje zamówienia na książki, kopie kserograficzne artykułów z czasopism i mikrofilmy. Zamówienie musi zawierać pełne dane bibliograficzne publikacji, tj. imię i nazwisko autora, tytuł, rok wydania, a w przypadku czasopism – numer i strony, na których znajduje się artykuł. Po zweryfikowaniu opisów, wypełnione przez bibliotekarza rewersy przesyłane są do odpowiednich bibliotek. W terminie od 3 do 12 tygodni (w zależności od możliwości biblioteki wypożyczającej) materiały są do dyspozycji zamawiającego. Liczba zamawianych tytułów jest dowolna.

O nadejściu zamówionych materiałów czytelnik powiadamiany jest telefonicznie. Sprowadzane książki udostępniane są w czytelni w terminie określonym przez bibliotekę wypożyczającą (najczęściej na okres jednego miesiąca). Czytelnik pokrywa koszty odesłania zamówionych książek lub ponosi koszt wykonania odbitek kserograficznych.

Biblioteka nie udostępniają dokumentów wydanych przed 1945 r. nie wykonują także kserokopii z czasopism o dużym formacie.

Informacje
Kontakt telefoniczny:

Wypożyczalnia
(62) 767 68 83
Czytelnia
(62) 767 68 83
PBP Książnica Pedagogiczna w Kaliszu , 62-800 Kalisz ul. Południowa 62
godziny otwarcia pn. - pt. 9-19, sobota 9-14